Homlokzati burkolatok gyártásaSzerelt konzoltechnika (gránit, beton, mészkő) A modern építészet újra a beton felé fordul: nem csak tartószerkezetként, hanem burkolatként is használják. A maga anyagegyszerűségével, előre gyárthatóságával, természetes hatásával, gyakran alkalmazott homlokzati burkolat lett. Az épületek külső védelmét biztosítja, és az építészeti megjelenésben is szerepet kapott. A mesterségesen előállított, de természetes hatású látszó betonnak számos előnye van: Ismételhető gyártási folyamat, cserélhetőség, átszellőztetett homlokzati rétegrend kialakítása, kávás vagy sarokelem készítés, kicsi színeltérés stb. A homlokzatburkoló anyag rögzítése a beton méretétől és a vastagságtól függően, ragasztott, illetve szerelt technológiával is lehetséges. A betonpanelek felhelyezése rozsdamentes rögzítő szerelvényekkel vagy, függesztő szerkezetre történő felerősítéssel történhet. A konzollal szerelt burkolatok előnye, hogy a falak hőszigetelő képessége és szellőzése jobb, hőtechnikai és páratechnikai jellemzői javulnak.
A természetes anyagok szépsége, mintája, színvilága biztosítja az egyedi megjelenést és igényt. Könnyen alakíthatók, szerkezetük alkalmassá teszi hasított, pattintott vagy más formai struktúrák kialakításához. A mészkő, gránit, kvarcit és más kövek tömörsége, ellenállósága, fagyállósága biztosíték a minőségre, egyediségre.
|
Látszó kül-és beltérLátszóbetonnak nevezzük azokat a burkolatlan betonfelületeket, amelyek rendkívül magas minőségben, végleges felületként készülnek. A betonból különlegesen magas felületi minőségű, burkolatlan épületszerkezeti egységeket, belsőépítészeti felületeket, lehet létrehozni. Pl: tükörfényes, színes, csillámos, erodált, mosott betonfelületek előállítása. A beton egyre inkább az építmények elsődleges felülete, ezért látványa és felületi minősége egyre fontosabb. Kialakításához, speciális összetételű beton szükséges, amelyet megkötésig zsalu tart össze. "A látszóbeton és műkő- receptúrák szigorúan titkos belső információk, valahogy úgy mint a sütemény vagy italreceptek!"
|
|
|